• לשירותי הסעות חייג עכשיו03-9341002
טיולי אתרים
השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 03-9341002
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
ניקוי ריפודים לרכב

ניקוי ריפודים לרכב

עבור רובנו המכונית היא הרבה יותר מקופסה שמעבירה אותנו ממקום למקום במהירות ובנוחות - אלא מקום שחשוב לנו לטפח כדי שניהנה בכל נסיעה. בהתאם אנחנו משקיעים לא מעט זמן ותשומת לב בשמירה על הניקיון ברכב, ואם אנחנו מגלים כתם כזה או אחר על הריפודים התוצאה תהיה מן הסתם עוגמת נפש. כדאי לדעת שבחלק גדול מהמקרים תוכלו להסיר את הכתם גם בלי לפנות לשירות ניקוי ריפודים לרכב מקצועי.

השלב הראשון של ניקוי ריפודי רכב הוא שאיבה. כל שואב אבק בסיסי יעשה את העבודה ויכין את הבד או את העור להמשך הניקיון היסודי. חשוב להקפיד לעבור על כל אזור ואזור של הריפודים.

איזה חומר מתאים לניקוי ביתי של ריפודי הרכב?

חברות מקצועיות בתחום ניקוי הריפודים משתמשות בחומרים מתקדמים ובשיטות כמו קיטור או לחץ גבוה, אבל גם בעזרת מרכיבים שיש בכל בית אפשר בחלק גדול מהמקרים לבצע ניקוי מושבים לרכב שיהיה אפקטיבי מאוד. החומר היעיל ביותר הוא תערובת של חומץ ומים חמימים, ביחס של אחד לאחד, ובתוספת של מעט מיץ לימון ומלח. אפשר גם להוסיף מעט נוזל לניקוי כלים לתערובת. את הנוזל שהתקבל אפשר לשמור בקערה, אבל דרך נוחה יותר היא לשפוך אותו לתוך בקבוק עם שפריצר.

השלבים השונים של ניקוי המושבים

אחרי שהתערובת מוכנה מתיזים אותה על הריפודים. חשוב לפזר באופן אחיד ולדאוג שכל אזור במושבים יקבל חומר ניקוי ומצד שני לא להרטיב יותר מדי נקודה מסוימת. אחר כך עוברים על הריפודים עם מברשת. המברשת צריכה להיות רכה כדי לא לפגוע בריפוד ובמיוחד כשמדובר על ריפודים מעור.

אחרי שעוברים ביסודיות על המושבים, מייבשים את הריפודים - בעזרת מטלית יבשה או מגבת. חשוב לא להפסיק לפני שספגתם את כל הנוזלים. אם נשארים מים בריפודים, התוצאה עלולה להיות עובש וגם ריח לא נעים.

איך לנטרל ריחות רעים מהריפודים?

ניקוי ריפוד מושבים של מיניבוסים או אוטובוסים בשיטה הנ"ל מבטיח מראה מרשים, אבל לפעמים נשאר עדיין ריח דוחה. במקרים אלה תוכלו להשתמש בסודה לשתייה - מפזרים אותה בנדיבות במקומות שמהם נודף הריח הרע, משאירים למשך כשעתיים ואז שואבים.

  • ניקוי כתמי שתן

הורים לילדים קטנים מכירים את המצב הלא נעים שבו אחד הפעוטות לא מצליח להתאפק תוך כדי נסיעה והתוצאה היא כתם של שתן על הריפוד. הדגש החשוב ביותר במקרים אלה הוא לא לתת לרטיבות להתייבש כי ככל שמחכים יותר זמן כך קשה יותר לנקות את הכתם. טיפול מהיר בבעיה באמצעות מים, חומץ ולימון, אם כי גם אם אין לכם חומץ ותשתמשו רק במים עם לימון וקצת מלח סביר להניח שהכתם ייעלם.

  • ניקוי כתמי שמן

אם אכלתם ברכב ונוצר כתם שמן על הריפוד חשוב מאוד לא לייבש אותו וגם לא להשתמש במים חמים. אפשר לנסות לספוג את השמן עם נייר סופג או מטלית, ועוד פתרון הוא חומר ממיס שומנים.

השאירו את פרטיכם ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם