• לשירותי הסעות חייג עכשיו03-9341002
טיולי אתרים
השאירו פרטים
השאירו הודעה ונחזור אליכם בהקדם
התקשרו עכשיו: 03-9341002
יצירת קשר
שילחו הודעה ונציג יחזור אליכם בהקדם
לבחור חברת הובלות

לבחור חברת הובלות

עוברים דירה? זקוקים להובלה של ציוד כבד או משימות הובלה מיוחדות? המשימה הראשונה היא כמובן בחירת חברת ההובלות, הנה מס' טיפים לבחירת חברת הובלות אמינה ומקצועית ומנגד מספר נורות אזהרה אשר יסייעו לכם להימנע מחאפרים:

בחירה בחברת הובלות מוכרת, אמינה וותיקה

העדיפות היא כמובן לבחור בחברה גדולה בעל אמינות גבוהה, כזאת אשר עובדת ברישיון ומספקת חשבונית. כמובן שלא לכל אחד יש מסגרת תקציבית מתאימה עבור כל חברה, אך במידה וישנה אופציה עדיף לבחור בחברה אמינה, גם אם המחיר הוא קצת יקר יותר.

 יחד עם זאת, ניתן גם לקבלת שירות טוב מחברות קטנות יותר, אבל כאן חשוב לבחון היטב מי עומד מאחורי החברה, לבצע איתו שיחה, לשאול שאלות רלוונטיות ולראות אם הוא משיב בצורה אדיבה ומפורטת, וכן להשיג המלצות אמינות מלקוחות קודמים. נורת אזהרה -  ישנן חברות שעושות את העבודה כחלטורה, הן אינן מקצועיות ומה שמעניין אותן בעיקר זה התשלום, לכן צריך להתרחק מהם כמו מאש.

שירות מקיף – הובלה, אריזה, פריקה והרכבה

במקרים של הובלת דירה וציוד רב ייתכן כי נעדיף שירות מלא, הכולל לא רק הובלה, אלא אם גם אריזה של כל הציוד, פריקה והרכבה. שירותים נפרדים הכוללים עלות נוספת. במידה ואתם מעוניינים בשירותים אלה חשוב לוודא מראש כי חברת ההובלה אכן מספקת אותם.

חוזה מפורט

אחד האלמנטים החשובים בתחום ההובלות הוא חתימה על חוזה מפורט ומסודר. החוזה צריך לכלול מספר אלמנטים חשובים, כגון: תאריך ושעת ההובלה, גודל רכב ההובלה, מספר הסבלים שיעבירו את הציוד, רשימה מפורטת של כל החפצים המיועדים להובלה וכן את העלות של כל אחד מהפריטים. כמו כן, חשוב שיהיה מצוין פירוט של שירותים נוספים ומיוחדים, כמו שירות אריזה ופריקה, שירות הובלה עם מנוף ועוד. נורת אזהרה – חברה אשר אינה מספקת כלל חוזה עבודה מסודר!.

פרמטרים לקביעת העלויות

ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על העלות שחשוב שהחברה תציין אותם בפניכם על מנת שלא יהיו הפתעות, כגון: מספר חדרים לפינוי והובלה, מועד ההובלה – אם הוא בתחילת החודש או בסופו זה עלול לייקר את עלותה, עונת ההובלה – בחודשים ה"חמים" תרתי משמע – יולי ואוגוסט, למשל הביקוש הוא רב והעלות מתייקרת, גישה ונוחות הובלת בציוד במבנה וכו'. על מנת לוודא כי התמחור שקיבלתם הוא הוגן מוטב להשוות אותו למחירוני הובלות מקצועיים ברשת.

סגירת החוזה לאחר בדיקה בשטח

את החוזה מוטב לסגור לאחר בדיקה של נציג החברה בדירה או במבנה המיועד להובלה. אין כמו מראה עיניים, בשטח הנציג יכול לראות אלמנטים שונים שעשויים להשפיע על עלות ההובלה ומוטב לדעת את כל הפרטים מראש.

כיסוי ביטוחי

חשוב לוודא כי החברה מבוטחת במקרים של נזק לציוד המובל ולא רק למשאית. ביטוח זה נקרא בשם "ביטוח סחורות בהעברה" וכי גובה הפיצוי תואם את שווי הרכוש המובל, ביטוח זה יקר יותר, כאשר חברות גדולות ומקצועיות יותר נוהגות לבטח את עצמן בפוליסה זו.

כמו כן חשוב לדעת מהו גובה הפיצוי במקרה והחברה אינה מגיעה לבצע את ההובלה במועד אשר סוכם בחוזה (אם זה לא מופיע בחוזה, יש להוסיף סעיף זה עם קביעת גובה הפיצוי, מה שלרוב יבטיח מניעת איחורים).

נורת אזהרה – חברות הובלה אשר אינן מכוסות ביטוחית, דבר אשר מוזיל לרוב את עלות ההובלה, אך מצד שני מעניק לכם שקט נפשי רב, מתוך ידיעה כי אתם תקבלו פיצוי הולם במקרה של כל תקלה ונזק.

הזמנת שירות מקומי

מוטב לפנות לחברה אשר מרכז פעילותה הוא באזור של מזמין השירות. הובלות בחיפה, תל אביב  או ירושלים לדוגמא, מוטב שיתבצעו על ידי חברה מקומית. החברה מכירה היטב את הסביבה מבחינה גיאוגרפית ותחבורתית, כך שבקרים כאלה פוחתים הסיכויים שתיתקלו בבעיות בלוח הזמנים.

מה לשאול את חברת ההובלה?

לסיכום, ריכזו עבורכם מס' שאלות נפוצות וחשובות אותן רצוי לשאול טרם בחירת שירות ההובלה:

  • האם החברה מספקת שירות ומתמחה בסוג השירות בו אתם מעוניינים? (אם זה הובלה קטנה או גדולה, הובלת ציוד כבד כמו פסנתר, אם זו הובלת משרד, האם השירות כולל אריזה, פריקה, הרכבה ועוד).
  • האם לחברה יש רשיון? האם היא מספקת חוזה מפורט? יש לוודא כי החוזה כולל את כל הפרמטרים המצוינים לעיל במאמר זה.
  • האם יש כיסוי ביטוחי להובלה ומה הוא מכסה? לקבל מידע מפורט הכולל את גובה הכיסוי והפיצוי.
  • באיזה רכב יועבר הציוד? משאית? טנדר? לוודא האם הוא בטוח והאם הוא מכוסה ביטוחית.
  • האם ניתן לתאם פגישה על מנת לקבל הצעת מחיר בשטח ולא בטלפון?
  • מול מי מסדירים את התשלום לשירות?
  • אילו היערכות מיוחדות נדרשות מצידי? זאת על מנת למנוע עיכובים כלשהם ביום ההובלה לעבור אותה בצורה היעילה ביותר.

 

השאירו את פרטיכם ואחד מנציגנו יחזור אליכם בהקדם